پیشنهادهایی برای تغییر رنگ مو در نوروز 94

های لایت بادمجانی وقهوه ای

های لایت بادمجانی وقهوه ای

رنگ مو و مش

مش رنگ قهوه ای روشن

 

شکلاتی گرم با هایلایت کاراملی سرد

­

کل مو را با قهوهای شکلاتی متوسط تیره میکنیم
سپس به صورت سوزنی مو رو از کلاه در میاوریم
مش سوزنی 10درصد
و رنگ کارملی را میزنیم به قسمتهای از کلاه دراومده

کاراملی سرد

نقره ای c10+n10+g10+varyason­
اندازه تمام شماره ها برابر

 

/max123.p20.ir
siachoome.blogfa.com

گرد آوری مطالب :iranbanou.com

مش رنگ قهوه ای روشن

رنگ‌ موهای پاییز و زمستان 2014

عکسی از رنگ موی قهوه ای با تن قرمز

فصل پاییز و زمستان از راه رسیده و رنگ مو‌های مناسب این فصل‌ها به بازار آمده‌اند. در این هوای سرد در کنار شومینه بنشینید و رنگ‌موهای مخصوص این دو فصل را بررسی کنید.

 

رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز

رنگ موهای پاییز 2014
ته‌رنگ‌های قرمز-نارنجی یکی از رنگ‌موهای مناسب برای فصل پاییز است و یک رنگ ایده‌آل برای پوست گرم و کمرنگ یا تیره می‌باشد. رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای، رنگ‌های طلایی طبیعی پوست شما را آشکار کرده و پوست شما را درخشان می‌نماید.

رنگ کدو تنبل

رنگ موهای پاییز 2014
رنگ‌مویی به رنگ کدو تنبل برای پوست‌های روشن با ته‌رنگ‌ طلایی یا هلویی، مناسب می‌باشد. به راشل مک‌آدامز با گیسوان نرم مسی رنگ و تکه‌های ظریف بلوند طلایی روشنش نگاه کنید. مهم این است که به این رنگ مو، هایلایت‌های بلوند زیادی را اضافه نکنید.

رنگ قرمز مخملی

رنگ موهای پاییز 2014
مطمئناً رنگ قرمز مخملی زیبا، رنگی شیک و باشکوه است که هر خانم با رنگ پوست زیتونی را خوشحال می‌سازد. نگران چهره‌‌ای با رنگ روشن نیز نباشید، به‌راحتی این رنگ را با اضافه کردن برخی رنگ‌های مایل به آبی برای پوست‌هایی با رنگ سردتر، وفق دهید (عکس سمت چپ).

رنگ قرمز آلویی

رنگ موهای پاییز 2014
این رنگ‌موی مخصوص پاییز 2014، برای رنگ پوست‌های سرد یا خنثی که به دنبال یک رنگ‌موی قرمز تیره هستند، یک انتخاب مناسب می‌باشد. آیا رنگ پوستتان گرم است؟ مقدار زیادی بنفش را در فرمول رنگ‌مویتان اضافه کنید. آن‌ها باعث ‌می‌شوند که رنگ پوست شما زرد رنگ به نظر برسند.

رنگ کشمش سیاه

رنگ موهای پاییز 2014
رنگ‌موی ارغوانی، با اضافه کردن مقداری رنگ بنفش به موهای مشکی یا قهوه‌ای تیره (برونت)، بوجود می‌آید. اضافه کردن این رنگ به تن رنگ‌های تیره و روشن راهی مناسبت برای بدست آوردن سایه‌ای از بنفش می‌باشد.

رنگ شاه بلوطی

رنگ موهای پاییز 2014
رنگ‌های شاه‌بلوطی یک انتخاب عالی برای افراد با موی مشکی، خرمایی یا خاکستری است که می‌خواهند یک ظاهر آفتاب‌سوخته داشته باشند. برای اینکه یک رنگ‌موی پاییزی و آسان برای موهای ‌تیره‌تان داشته باشید، به‌صورت یکپارچه، قهوه‌ای خرمایی (شاه بلوطی) را با هایلایت‌های خاکستری مایل به قهوه‌ای، ترکیب کنید.
رنگ‌موی شاه بلوطی (خرمایی)، رنگ پوست روشن و بور را شاد و سرزنده کرده و به آن طراوت می‌بخشد (تصویر سمت چپ).

رنگ کاراملی

رنگ موهای پاییز 2014
شاید شما نیز هم عقیده‎اید که پاییز است و هایلایت‌های کاراملی روی رنگ موی شکلاتی. برای سبزه‌ها و آنهایی که پوست تیره دارند، رنگ‌های فندقی و هایلایت کِرم فوق‌العاده می‌باشد.

رنگ کرم شکلاتی

رنگ موهای پاییز 2014
رنگ‌موی شکلاتی خود را به سادگی می‌توانید به رنگ‌های مختلفی تغییر دهید. برای تناسب بیشتر در یک رنگ شیر شکلاتی گرم، به‌دنبال هایلایت‌های مسی تیره باشید. برای شکلاتی تیره نیز، بر روی سایه‌های قهوه‌ای تاکید کنید.

رنگ کهربایی

رنگ موهای پاییز 2014
اگر شما در طول تابستان، از یک رنگ‌موی زرد آلویی استفاده می‌کنید، برای تغییر آن برای فصل پاییز و زمستان، از رنگ کهربائی بر روی موهایتان استفاده کنید. ته‌رنگ‌های زعفرانی-نارنجی کهربائی برای چهره‎ها با رنگ طلایی رنگ، ایده‌آل هستند و می‎تواند از رنگ‌های عسلی تا سایه‌های مسی روشن، تغییر کند.

رنگ بلوند یخی

رنگ موهای پاییز 2014
داشتن رنگ‌موی سرد توناژ خاکستری، در فصل پاییز کار آسانی می‌باشد. ست کردن خاکستری تیره و بلوند شفاف، برای موبورها، یک رنگ‌موی محبوب و دوست داشتنی برای پاییز است.

رنگ پلاتینی

رنگ موهای پاییز 2014
بلوند پلاتینه، یک رنگ‌موی پاییزی سفید است که نمی‌توان از آن در این فصل چشم پوشی نمود.

رنگ طلایی صورتی

رنگ موهای پاییز 2014
این رنگ‌موی طلایی، مطلوب‌ترین رنگ‌مو برای زمستان می‌باشد. این طلایی کمرنگ (گل پامچال) شامل صورتی بیشتر و طلایی کمتر است و می‌تواند حتی با یک ریشه‌ی تیره‌تر یک تضاد جالب را ایجاد کند.

رنگ خاکستری

رنگ موهای پاییز 2014
این رنگ‌مو، آسمان خاکستری و طوفانی را در زمستان، به یاد می‌آورد و با چند هایلایت برای افراد با پوست روشن بسیار مناسب می‌باشد.

رنگ فانتزی سبز یا آبی

رنگ موهای پاییز 2014
بلوندهای روشن که رگه‌های آبی و سبز دارند نیز در این فصل مد هستند. می‌توانید با اضافه کردن تن سبز و آبی، به عنوان ترکیبی برای بدست آوردن یک رنگ آبی یا سبز نعنایی می‌باشد. این رنگ برای پوست‌های روشن مناسب می‌باشد.

رنگ ارغوانی

رنگ موهای پاییز 2014
رنگ ارغوانی (یاقوتی)، یک سایه روشنتر از بنفش می‌باشد که شامل رنگ‌های صورتی و بنفش کمرنگ است. این یکی از رنگ‌مو‌های است که افراد مشهور از آن استفاده می‌کنند. رنگ‌موی متالیک برای این فصل قطعاً مناسب است. پیشنهاد می‌کنیم یاقوتی را در این فصل امتحان کنید.

منبع از organiccolorsystems.com

اختصاصی: جمع آوری و ترجمه شده توسط پریماه

 

عکسی از رنگ موی قهوه ای با تن قرمز

مدل موهای های لایت (سری دوم)

لولایت قهوه ای

 

لایت‌ ها

 مدل رنگ مو لولایتلو لایت (low light):

بطور کلی مفهوم آن این است که بر روی موهای روشن، تکه‌های تیره در می‌آوریم. این کار می‌تواند با فویل یا کلاه مش انجام شود. لو لایت بر روی موهای اروپائی‌ها به آسانی با رنگ انجام می‌شود که نتیجه‌ی آن بسیار زیباست. بر روی موهای آسیایی‌ها بیشتر مواقع ای کاربرد دارد که مو بسیار روشن شده و زردی زیاد آن نوعی زنندگی ایجاد کرده است. در این صورت آرایشگر می‌تواند با پیشنهاد لولایت چهره‌ی مشتری را از‌یکنواختی درآورد و با ایجاد رفله‌های تیره، نوعی سایه روشن زیبا بر روی موی مشتری ایجاد کند . که نتیجه‌ی آن در مرحله‌ی اول جوانتر شدن چهره‌ی فرد و در مرحله‌ی دوم موهای روشن‌یکنواخت، درخشان تر به نظر می‌رسد و جذابیت چهره بیشتر می‌شود.

 

رگه‌های تیره می‌تواند از پایه‌های ۳ و ۴ از هر سری رنگ و به دلخواه با توجه به رنگ چهره و موی مشتری انتخاب شود . این کار به سلیقه‌ی فرد بستگی دارد . به عنوان پیشنهاد می‌توانید از سری رنگهای گرم طلایی و شکلاتی از پایه‌های ۳‌یا ۴ بر روی موهای بلوند و روشن استفاده کنید. نوعی‌هارمونی زیبا ایجاد می‌کند .

 

همچنین از کاربردهای لولایت زمانی است که فرد مو را بلوند کرده و حالا رشد‌ یک ‌یا دو سانتی ریشه دارد. می‌توانید هم رنگ ریشه‌ی مو تکه‌های باریک تیره در بیاورید . اگر رنگ ریشه‌ی مو تیره است از پایه‌ی قهوه ای متوسط و قهوه ای روشن استفاده کنید. بدین ترتیب تا مدتی طولانی تر موهایتان همچنان زیبا و مرتب و فانتزی به نظر می‌رسند.

 

مدل رنگ مو لولایت

 

 

مدل رنگ مو لولایت

لولایت قهوه ای

 

رنگ مو

عکس مدل رنگ مو قهوه ای زیتونی

 


دوست عزیز درمورد این عکسهایی که گذاشتی :
عکس 1:قهوه ای متوسط طبیعی شماره 0-5 میتونید بزنیدبا اکسیدان 2 +3سانت واریاسیون نقره ای
عکس2: قهوه ای متوسط با تن دودی زیتونی با توجه به موهای سفیدتون همون شماره یا C6-M6
بهمراه 2سانت واریاسیون سبزو3 سانت نقره ای

 

عکس مدل رنگ مو قهوه ای زیتونی

رنگ موهای زیبای فصل به سبک ستاره ها

رنگ مویی قهوه ایی ۵/٧

کارلی کاردلینو از مجله کازموپولیتن رنگ موهای فصل پائیز ستاره ها را اعلام می کند.

برترین ها: کارلی کاردلینو از مجله کازموپولیتن رنگ موهای فصل پائیز ستاره ها را اعلام می کند.

زرد مایل به کرم

شاید فکر کنید این رنگ وحشتناک است، ولی اینطور نیست. در واقع خیلی هم زیباست. نمونه این رنگ را روی موهای کیت آپتون می توانید ببینید. موهای او بلوند کمرنگ و بیشتر زرد مایل به طلایی است. اگر اصل موهای شما بلوند باشد، می توانید این رنگ را امتحان کنید. در داروخانه سراغ رنگ موهای “طلایی روشن” را بگیرید.

قهوه ای روشن با کنتراست بلوند

اگر رنگ قهوه ای را دوست ندارید می توانید از رنگ موی جنیفر لارنس تقلید کنید. ترکیب قهوه ای روشن و تیره ترکیب زیبایی است. اگر رنگ موی پایه شما هم شبیه به موهای جنیفر باشد، می توانید با هایلایت کردن آن، صورتتان را بازتر کنید. دنبال رنگ موهای “قهوه ای خنثی روشن” باشید و از هایلایت برای افزودن کنتراست استفاده کنید.

بلوند عسلی

برای آنکه موهایتان را بلوندتر کنید از موهای نیکول ریچی تقلید کنید. او سایه تیره تری در ریشه موهایش دارد که رنگ کلی موهایش را تیره تر نشان می دهد. دنبال رنگ موی “بلوند عسلی مدیوم” باشید.

قرمز شرابی

اگر موهای شما بلوند تیره است و دوست دارید از رنگ موی جذاب جسیکا چستین تقلید کنید، بهتر از سراغ سایه های قرمز شرابی بروید. رنگ موی “مسی و توت فرنگی” را در داروخانه ها جستجو کنید.

قهوه ای شکلاتی مدیوم

ما رنگ موی جسیکا آلبا را “اُمبره” (ombré) نمی دانیم، با این حال، در موهای او محو شدن رنگ کاراملی روشن در رنگ موی تیره را می توان دید. اگر نمی خواهید زیاد تغییر کنید، این رنگ را پیشنهاد می کنیم. ولی یادتان باشد که نوک موهایتان خیلی روشنتر می شود. شما باید دنبال رنگ “قهوه ای متوسط تا کمرنگ” باشید و برای روشن کردن وسط مو تا نوک آن، باید هایلایت کنید.

خرمایی

موهای قهوه ای شکلاتی با نوک موهای طلایی، به افراد موخرمایی جذابیت خاصی می دهد. برای خریدن رنگ موی موردنظر باید کلماتی مانند “قهوه ای شکلاتی با تن طلایی” را در داروخانه ها جستجو کنید. اگر در خانه می خواهید چنین رنگی را دربیاورید، حواستان باشد که ممکن است درست مانند نوک موهای جسیکا بیل نشود. چون این روش رنگ کردن تکنیک خاصی دارد.

قهوه ای تیره

شاید بعضی ها فکر کنند که رنگ موی کِری واشینگتن مشکی است، ولی در واقع موهای او روشنتر است. اگر می خواهید موهایتان را کاملاً تیره کنید، سعی کنید کمی هایلایت کاراملی هم به آن اضافه کنید. دنبال رنگ های “قهوه ای تیره، قهوه ای/مشکی” باشید و سپس در موهایتان هایلایت کاراملی دربیاورید.

مشکی

هایلایت ها جنا اوشکوویتز باعث شده که رنگ مشکی موهایتش زیاد زننده نباشد. برای آنکه رنگ پوستتان خودش را نشان دهد، دنبال رنگ “مشکی ملایم” باشید.


 

رنگ مو

عكس رنگ موى نسكافه اى


دوست عزیز درمورد این عکسهایی که گذاشتی :
عکس 1:قهوه ای متوسط طبیعی شماره 0-5 میتونید بزنیدبا اکسیدان 2 +3سانت واریاسیون نقره ای
عکس2: قهوه ای متوسط با تن دودی زیتونی با توجه به موهای سفیدتون همون شماره یا C6-M6
بهمراه 2سانت واریاسیون سبزو3 سانت نقره ای

عكس رنگ موى نسكافه اى

رنگ مو

عكس رنگ موى نسكافه اى

[quote=mahanjojo]

نقل قول نوشته اصلی توسط باران7
نقل قول نوشته اصلی توسط “فاطیما 361″:t0d5p87f
ببخشید اساتید به نظر شما رنگ موی این خانم چیه من خیلی این رنگ و دوست دارم

این خانم چی؟http://www.mamipic.com/share-522C_4CF61633.html

دوست عزیز مدل رنگ عکس اول قهوه ای طلایی که بستگی داره زمینه موی شما چه ر نگه لطف کن بگو تا درمورد رنگ انتخابی بیشتر راهنمایی کنم.
عکس شماره 2 نسکافه ای تیره

سلام باران عزير ميشه لطفا بگيد اين رنگ موي اولي چه فرمولي داره و رو موي با شماره 5 دودي كه سفيدي هم داره البته ريشه هاي موهام در حد 20 درصد سفيده و براي اينكه موهام يه دست بشه بايد چه جوري رنگ كنم منظورم اينكه اول بايد ريشه ها رو بزارم بعد ساقه موهاموممنون ميشم جواب بديد[/quote:t0d5p87f]
دوست عزیز چون درصد سفیدیهاتون زیاد نیست رنگ شماره 6 ازسری دودی روبا 7 سانت از رنگ 0-6 ترکیب وریشه وساقه رو باهم بزنیدالبته میشه که از شماره 7هم بزنید ولی سفیدهارو نمی پوشونه….
عکس 2: هم که روی موی دکلره شده ضعیف قشنگ درمیاد ازسری رنگهایی با تن نسکافه ای شماره های متوسط باید زده بشه…

عكس رنگ موى نسكافه اى

برای زیتونی تیره چه رنگ هایی را ترکیب کنیم؟

رنگ موى زيتونى دودى تيره

برای زیتونی تیره چه رنگ هایی را ترکیب کنیم؟
موهای قهوه ای را چگونه زیتونی تیره کنیم


سوال کاربر :

سلام من موهای خودم خرمایی تیره است. اگر بخواهم زیتونی تیره رنگ کنم ایا اول باید دکلره کنمپاسخ :

خیر.
.دوست عزیز برای زیتونی تیره نیازی به دکلره نیست بهتراست آن را با کمی دودی هم ترکیب کنید
رنگ مویی قهوه ایی ۵/٧

رنگ کردن مو

رنگ موی قهوه ای n5

شرط اینکه یک خانم با ظاهری زیبا و جذاب باشد این است که رنگ انتخابی با پوست و شخصیت او مناسب باشد.رنگ کردن مو به معنای تغییر رنگ طبیعی مو به یک رنگ دیگر و یا به پایه های مختلف از همان رنگ طبیعی مو می باشد.

رنگ‏های مناسب برای پوست‏های تیره عبارتند از: شاه ‏بلوطی، آکاژ، شرابی، فندقی، مسی، آجری.
رنگهای مناسب برای پوست‏های روشن و سفید و سرخ عبارتند از: بلوند خاکستری یا زیتونی، صدفی، قهوه‏ای مات، بلوند دودی.
رنگ‏های گرم سریعتر دیده می‏شوند و در بیننده تأثیر می‏گذراند مانند زرد، قرمز، نارنجی که رنگ‏های شفاف و براق می‏باشند. رنگ‏های سرد به علت کدر و مات ‏بودن دیرتر به چشم می‏آیند. از رنگ مویی که به شما می آید و شما را جذاب تر می کنر استفاده کنید حتی می توانید با آرایشگر خود در این زمینه مشورت کنید. هرگز از رنگ موهایی که مناسب پوست و شخصیت شما نیست ولی مد است استفاده نکنید.مطمئن باشید در نظر بیننده اول زیبا شدن شما به چشم می آید

 

 

رنگ مو

امروزه رنگ مو با تنوع فراوان محصولات آرایشی و کارخانه های متفاوت با سلیقه های متفاوت تولید می شود ولی تقریبا همه ی آنها اصولی را برای شناسایی رنگ مو رعایت می کنند.پایه ی رنگ را عمق رنگ نیز می گویند و تن سایه ایست که روی مو می افتد . به تن رفله و سایه هم می گویند.

مثلا N6 و A6 هر دو یک پایه هستند ولی تن N6 بلوند تیره و تن A6 بلوند تیره ی خاکستری است.

رنگ موها را می توان به دو دسته کلی تقسیم نمود: رنگ موهای مستقیم و رنگ موهای اکسیدان.

رنگ موهای مستقیم: این رنگ موهای رنگ موهایی هستند که نیاز به اکسیدان ندارند و مستقیماً بر مو می نشینند. این رنگ موها موقتی بوده و پس از شامپو کردن و پس از یک یا چند بار شامپو کردن از مو خارج می شوند.

رنگ موهای اکسیدانی: این رنگ موها برای انجام عمل رنگ کردن نیاز به اکسیدان دارند و معمولاًبه رنگ های نیمه دائمی و رنگهای دائمی تقسیم می شوند.

1-  رنگهای نیمه دائمی: این رنگ مو بعد از  12 الی 15 بار شامپو کردن بتدریج از موها خارج می شوند.

2- رنگ موهای دائمی: این رنگ معمولاً به صورت کرم یا خمیر می باشند تا زمانی که موی جدید از ریشه شروع روییدن کند بطور دائم در موها باقی می ماند رنگهای دائمی امروزه محبوب ترین و پر مصرف ترین نوع رنگ مو در سراسر دنیا می باشند.

رنگ موی اکسیدانی از محبوبیت زیادی برخوردار میباشد برای مقاصد پوشاندن کامل موهای سفید تغییر رنگ مو و روشن تر کردن رنگ طبیعی مو بکار میرود. رنگهای اصلی معمولا به 10 پایه تقسیم می شوند که ترتیب آنها توسط کارخانه سازنده تعیین میشود.براساس این روش حروف لاتین نشان دهنده نوع رنگ می باشد.

برای رنگهای طبیعی N – برای رنگهای خاکستری   A- برای رنگهای طلایی G – برای رنگهای قرمز  R- برای رنگهای زیتونیM  – برای رنگهای دودی C

در کنار این حرف اعدادی قرار دارند که نشان دهنده پایه این رنگها می باشند بدین ترتیب که هر چند عدد یک رنگ بالاتر٬ آن رنگ یک پایه نسبت به عدد قبلی خود روشن تر خواهد بود.

تغییر درجه می تواند با اضافه كردن یك رنگ تیره و یا روشن انجام شود. رنگ های مو، هم طبیعی و هم مصنوعی، بین درجه 1-10 طبقه بندی می شوند. 1 نشان دهنده رنگ سیاه و 10 نشان دهنده روشن ترین بلوند میباشد.

 

 

N1 سیاه
N2 قهوه ای تیره (یک پایه روشن تر از رنگ قبلِی)
N3 قهوه ای متوسط (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N4 قهوه ای روشن (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N5قهوه ای خیلی روشن (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N6 بلوند تیره (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N7 بلوند متوسط (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N8 بلوند روشن (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N9 بلوند خیلی روشن (یک پایه روشن تر از رنگ قبلی)
N10 بلوند پاستال (خیلی روشن) (یک پایه روشن تر از رنگ قبلِی)

 

 

 

 

نمایندگی رنگها نام لاتین نام فارسی
N NATURAL طبیعی
A ASH خاکستری
C CINDERY دودی
G GOLD طلایی
M MATT زیتونی
B BEIGE بژ- قهوه ای مایل به زرد و خاکستری
R RED قرمز – بلوطی
RF RED FIRE قرمز آتشین
V VIOLET بنفش یا شرابی
W WARM گرم برزیلی یا موکا
K CUPPER مسی
BL BLOND LIGHT بلوند روشن ویژه
RL RED LIGHT قرمز روشن – مسی طلایی
RE RED مسی بنفش یاماهاگونی
NF NATURAL FULL فوق طبیعی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمایندگی رنگها نام فارسی
RFE قرمز آتشین خالص- قرمز مسی
S ماسه ای
PL روشن با تن آفتابی
PS روشن با تن ماسه ای
PG روشن با تن طلایی
PB روشن رو به بژ

رنگ کردن موها:

ابتدا باید یکسری مسائل که در رنگ کردن مو باید به آن توجه داشت ٬ بدانید.
1- اگر موها تارهای سفید داشت اول از قسمت جلو سر شروع به رنگ‏آمیزی می‏کنند.
2- اگر مو رنگ ‏شده، ساقه روشنتر از ریشه باشد اول ساقه موها رنگ گردد، بعد ریشه مو رنگ شود.
3-  پس از اتمام رنگ کردن اگر جنس موها زبر و خشن و تارهای سفید زیاد باشد از کلاه پلاستیکی استفاده نشود.
4- اگر موهای طبیعی برای اولین بار می‏خواهند یک یا دو درجه روشن‏تر شوند رنگ با اکسیدان شماره 2 مخلوط گردد و طرز رنگ زدن از ساقه و از پشت سر است.
5- مواد دکلره و رنگها همیشه بایستی در ظروف غیرفلزی ریخته شوند و از به کار بردن شانه، برس و کاسه فلزی خودداری شود.
6- قبل از رنگ‏آمیزی و دکلره دور صورت، گردن و گوشها را باید چرب نمود.
7-  استفاده از مواد شیمیائی روی پوست که سوزش یا زخم یا ناراحتی دارد خودداری شود.

8- حجم و نوع موی مشتری را در نظر می گیریم که به چه میزان مواد بریزیم و چه مقدار اکسیدان و چه نوع اکسیدان باید ترکیب کنیم .

9- معمولابه اندازه هر تیوب 60 میلی گرم ٬ به هم اندازه ی تیوپ رنگ اکسیدان قاطی می کنیم . یعنی هم اندازه ی رنگ اکسیدان مصرف می کنیم . ولی این قانون در مورد رنگها ی کارخانه های مختلف متفاوت است و معمولا بر روی تیوپ ذکر می گردد. این نکته مهم است زیرا اگر اکسیدان به اندازه ی مناسب مصرف نشد مو می سوزد یا قرمزی بد رنگی ایجاد می کند .

10- رنگ را ابتدا قشنگ با فرچه هم بزنید و بعد اکسیدان را اضافه کنید.

اگر بر روی بروشور رنگ به این عبارت برخورد کردید 1:2 یعنی یک تیوپ رنگ با دو برار اکسیدان مخلوط می شود . یا 1:1 یعنی یک تیوپ رنگ با حجم مساوی اکسیدان مخلوط می شود.

11- اگر می خواهید موهای خود را تیره کنید، اما مطمئن نیستید که از نتیجه آن رضایت خاطر پیدا خواهید کرد یا خیر، بهتر است که در ابتدا از یک رنگ موقتی استفاده کنید. این محصولات رنگ های بسیار زیبایی را در اختیار شما قرار داده و در عین حال دائمی هم نیستند. می توانید با شستن در طی 4 تا 6 هفته آنها را به طور کامل از بین ببرید و اگر هم از آنها خوشتان آمد، از انواع دائمی شان استفاده کنید.

12- رنگ های گرم قرمز، نارنجی و زرد هستند. رنگهای سرد خاكستری، آبی، سبز و بنفش هستند.

13- توجه داشته باشید که رنگهایی که بر روی کاتالوگها می بینید همه بر روی موهای دکلره شده امتحان شده است حتی مشکی پر کلاغی . بنابراین یک فرد آسیایی با پایه ی رنگ تیره هرگز توقع نداشته باشد که رنگ انتخابی بر روی موهایش دقیقا همان رفله را ایجاد کند. اگر دقیقا همان رنگ و رفله را می خواهید موهای شما نیاز به دکلره یا رنگ مو آن هم در چند مرحله است . موهای اروپایی ها به علت اینکه پایه ی روشن دارند تقریبا از پایه ی پنج به بالا رنگ مو همان رفله را ایجاد می کند. اگر دقت کرده باشید در خانم هایی که موهای سفید بیشتری دارند رفله ی رنگ انتخابی بسیار نزدیک به رنگ کاتالوگ مو است نسبت به خانمی که رنگ موی مشکی یا قهوه ای سیر دارد.

 

 

 

رنگهای اولیه اصلی
مثل قرمز، زرد و آبی که از این رنگهای اصلی رنگهای دیگر را میسازیم.

رنگهای ثانویه یا فرعی
از ترکیب مساوی دو رنگی اصلی به وجود می آیند. مثل:
زرد    +     آبی    =     سبز
قرمز  +    زرد       =    نارنجی
آبی   +    فزمز     =    بنفش

رنگهای فرعی دیگر
از ترکیب یک اصلی رنگ اصلی و یک رنگ فرعی به طور مساوی به دست مِی آیند. مثل:
آبی   +    سبز     =   فیروزه ای
بنفش    +    قرمز    = ارغوانی یا بنفش با ته سایه قرمز

سه رنگ قرمز ، زرد و آبی رنگهای اصلی هستند یعنی ما نمی توانیم آنها را ایجاد کنیم ولی بقیه ی رنگها از ترکیب این سه رنگ ایجاد می شود.

از ترکیب سه رنگ اصلی زرد ،  قرمز ،  آبی به نسبت مساوی رنگ سیاه بوجود می آید و اگر تمام رنگهای اصلی و ترکیبی در یک رنگ وجود داشته باشد آن رنگ سفید به نظر می آید.

رنگ خاکستری ترکیبی از رنگ سیاه و سفید است . رنگ خاکستری وقتی بسیار روشن باشد به رنگ سفید و وقتی بسیار تیره باشد به رنگ سیاه نزدیک می شود. رنگی که رنگ اصلی را خنثی کند رنگ فرعی نامیده می شود . از ترکیب دو رنگ اصلی کنار هم رنگی میانشان ایجاد می شود. که این رنگ فرعی رنگ اصلی مقابل خود را خنثی می کند .

رنگهایی که تن  قرمز ، نارنجی ، مسی ، طلایی دارند رنگهای گرم و رنگهایی که تن بنفش ، آبی ، سبز ، داشته باشند رنگهای سرد محسوب می شوند .

رنگهای گرم  با رنگهای سرد و بالعکس هرگز ترکیب نمی شوند . ما نمی توانیم آنها را با هم بکار ببریم . از ترکیب آنها رنگی زشت و نازیبا ایجاد می شود.

رنگ کردن موهایی که قبلاً رنگ نشده اند:
ابتدا رنگ را در یک ظرف غیر فلزی میریزیم و هم حجم رنگ و یا برابر آن اکسیدان به اضافه می کنیم برای آگاهی از درصد یا حجم اکسیدانی که باید اضافه کنید می توانید به جدول راهنمای آن کارخانه مراجعه نمائیم سپس با قلم موی مخصوص رنگ کردن به موها می مالیم بدین ترتیب که ابتدا از قسمت پشت گردن شروع کرده واز 2 سانت مانده به پوست سر شروع می کنیم و تا قسمت نوک موها ادامه می دهیم بتدریج تمام قسمتهای سر را بهمین روش رنگ می کنیم. حدود 10 دقیقه صبر می کنیم و سپس رنگ را به قسمت ریشه موها می مالیم و 30 دقیقه صبر می کنیم سپس موها را می شوییم ابتدا مقداری آب گرم روی موها می ریزیم و موها را مالش می دهیم تا یک حالت کف مانند در آنها ایجاد شود این کار باعث می شود که اولاً عمل شستن موها بهتر انجام شود و مواد رنگی راحت تر برطرف گردند و ثانیاً با این عمل مواد نرم کننده مخصوصی که در رنگ مو بکار رفته اند اجازه می یابند تا خود را به تمام قسمتهای مو برساند و عمل خود را بطور موثری انجام دهند سپس موها را با آب ولرم بطور کامل می شوییم تاآن حد آبی که از مو می گذرد دیگر مواد رنگی در خود نداشته باشد و کاملاً شفاف باشد. برای این کار بهتر است که از شامپوهای مخصوص بعد از رنگ کردن استفاده کنید پس از شامپو کردن می توانید از یک نرم کننده مخصوص استفاده کنید.

رنگ کردن موهای روئیده از ریشه یا تاچ آب کردن: مقداری رنگ را به طریقی که در بالا گفته شد آماده کنید از قسمت پشت گردن شروع کرده و رنگ را با قلم موی مخصوص فقط به قسمت ریشه ها که موهای جدیدی روئیده اند می مالیم سپس حدود 20 دقیقه صبر می کنیم و موها را با شانه از ریشه شروع به شانه زدن می نمائیم تا رنگ مو ساقه های مو را هم بپوشاند و10 دقیقه مکث نموده و سپس مو ها را شستشو می دهیم. دقت کنید در قسمت ریشه ها که موهای جدیدی روئیده اند به مقدار کافی رنگ بکار ببرید.در ضمن یادتان باشد اگر مو ها دارای درصدی سفیدی بود حتما از جلوی سر شروع به رنگ کردن موها کنید.

رنگ کردن موهای رنگ شده:

هنگام انتخاب رنگ مو پایه ی موی خود فرد نیز بسیار مهم است . رنگ کردن اینگونه موها کمی به تجربه احتیاج دارد چون شما می خواهید رنگ را روی مویی که از قبل رنگ دارد استفاده کنید و رنگ جدید با رنگ قبلی ترکیب و نتیجه کار را به شما می دهد.معمولا برای رنگ کردن موهای رنگ شده ابتدا قسمت هایی که رنگ دارد را رنگ می کنیم و بعد ریشه موها را.مخصوصا زمانی که ما می خواهیم تن رنگ موهایمان را تا حدی تغییر دهیم. چون ریشه گرم تر است و زودتر رنگ می گیرد.

من در اینجا به توضیح یک تر کیب رنگ که امسال نیز رنگ سال می باشد می پردازم .شما می توانید سوالات خودتان را در مورد اینکه موهایتان چه رنگی ست و به چه رنگی می خواهید تغییر دهید را برای من فرستاده٬ و من با کمال میل جواب سوال  شما عزیزان را خواهم داد.

رنگ موی فعلی قهوه ای زیتونی ← موها تا سر شانه ← می خواهیم موها را مسی کنیم ←

شماره 44/8 از مارک کادوس + 45/7  از مارک کادوس + اکسیدان 6%

از پشت سر اول ساقه و بعد ریشه را

 

رنگ موی قهوه ای n5

بدون دکلره رنگ موهایتان را روشن کنید

 

 

روشن ترین رنگ واسه پایه قهوه ایی تیره باتصویر


گردآوری توسط گروه خانواده ممتازنیوز

دکلره کردن مو

نکته مهم روشن در آوردن رنگ مویی با پایه تیره، آن هم بدون دکلره، دقت در انتخاب رنگ و اکسیدان است.

در میان آرایشگران اصطلاحی وجود دارد که می‌گویند « رنگ، رنگ را باز نمی‌کند » اما در صورتی که آرایشگری توانایی و مهارت لازم را داشته باشد، می‌تواند بدون پودر دکلره و با استفاده از اکسیدان و رنگ موی مناسب، رنگ موی تیره‌ای را به پایه روشن درآورد.

نکته مهم روشن در آوردن رنگ مویی با پایه تیره، آن هم بدون دکلره، دقت در انتخاب رنگ و اکسیدان است.

در بازار امروز رنگ موی ایران، اکسیدان شماره ۱ یا ۶ درصد، شماره ۲ یا ۹ درصد و شماره ۳ یا ۱۲ درصد وجود دارد که با توجه به رنگ دلخواه باید از اکسیدان مناسب آن استفاده کرد.

۱ – در صورتی که شخصی موهای نازک رنگ‌ نشده داشته باشد و بخواهد موی خود را ۳ درجه روشن کند با استفاده از اکسیدان شماره ۲ یا همان ۹ درصد و ترکیب آن با رنگ دلخواه می‌تواند مو را ۳ درجه روشن کند.

۲ – هر چه مو ضخیم‌ تر و تیره‌ تر باشد، باید از اکسیدان درصد بالایی استفاده شود.

۳ – اکسیدان شماره یک یا ۶ درصد برای موهایی که می‌خواهند تنها یک درجه روشن شود، پیشنهاد می‌شود و اکسیدان ۱۲ درصدی برای روشن کردن ۴ تا ۵ درجه مو کاربرد دارد. باید توجه داشت که رنگ و اکسیدان به تنهایی هیچ تاثیری روی مو ندارند و باید از ترکیب هر دو استفاده کرد.

۴ – موهایی که سفیدی آنها بیش از ۵۰ درصد است، رنگ موهای شماره ۰۰ پیشنهاد می‌شود.

۵ – در برخی از برندهای معروف، رنگ موهایی با نام اسپیشیال بلوند وجود دارد که می‌توان با استفاده از اکسیدان مناسب و بدون پودر دکلره رنگ مو را تا پایه ۶ درجه روشن کرد.
در صورتی که مو از قبل های‌لایت شده باشد با استفاده رنگ‌های اسپیشیال می‌توان مو را به رنگ دلخواه درآورد.

۶ – باید به این نکته توجه داشت که رنگ و اکسیدان مصرفی برای رنگ مو به جنس، پایه اصلی رنگ مو بستگی دارد. دقت در انتخاب اکسیدان و رنگ موی مناسب می‌تواند ما را به رنگ دلخواه نزدیک کند.

باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

 

 


..
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

برای موی زیتونی تیره چه رنگ هایی را ترکیب کنیم؟

روی زمینه ی قهوه ای زیتونی دربیاد

سوال کاربر :

 

سلام من موهای خودم خرمایی تیره است. اگر بخواهم زیتونی تیره رنگ کنم ایا اول باید دکلره کنم

پاسخ :

خیر.

.دوست عزیز برای زیتونی تیره نیازی به دکلره نیست بهتراست آن را با کمی دودی هم ترکیب کنید

منبع : سیمرغ

روی زمینه ی قهوه ای زیتونی دربیاد